Aastalõpu puiduhinnad läksid sulale

Eelmise aasta viimane kvartal viis puidu hinnad valdavalt langusesse. Heiki Hepneri koostatud värskest puiduturu ülevaatest selgub, et vaatamata langusele püsivad sortimentide hinnad lähiajaloo keskmisega võrreldes pigem kõrged.

Eelneva kvartaliga võrreldes langes neljandas kvartalis endiselt männipalkide hind, standardpalk 18% ja peenpalk 12%. Kuuse standardpalk odavnes ligi 1% ja peenpalk ca 2%. Aastatagusega võrreldes on ainsana odavnenud männipalk (7%). Männipeenpalk on aastaga kallinenud 3%, kuusepalk 2% ja kuusepeenpalk 10%.

Lehtpuu jämesortimentide hinnad on liikunud erinevalt. Jätkuvalt kasvas hind kasepakul ja kasepalgil (3-4%). Haavapalgil ja lepapalgil aga langes vastavalt 5% ja 6%. Sellegipoolest on aastatagusega võrreldes  kõikide lehtpuusortimentide hinnad väga palju tõusnud. Nii on kasepakk kallinenud 49%, kasepalk 65%, haavapalk 55% ja lepapalk 58.

Paberipuiduturul on kõikide sortide hinnad langenud. Kolme kuuga on männipuit odavnenud ligi 10%, kuusepuit 11%, kasepuit 13% ja haavapuit ligi 19%. Kallimaks sordiks on jätkuvalt kasepaberipuit Aastataguse ajaga võrreldes on hinnakasv olnud vaatamata IV kvartali langusele endiselt suur.

Sarnaselt paberpuule on hinnalanguses ka küttepuit. Eelmise aasta viimases kvartalis langes hind ligikaudu 14%. Aastatagusega võrreldes on hind tõusnud 125% ning veel detsembris maksis tihumeeter 3-meetrist segaküttepuitu 67 eurot.

Loe põhjalikumat Heiki Hepneri koostatud 2022. aasta IV kvartali puiduturu ülevaadet.

Seotud artikklid: